Boşuna içerik tüketip zaman kaybetmek yerine, göz ucuyla dahi olsa gördüğünüz anda yaşamınıza küçük farklar katacak içerikleri okumak; kişinin kendisine değer katmasına olanak sağlayabiliyor.  Blog platformlarının gittikçe artması, kaliteli içeriğe ulaşımı engelliyor. Özellikle bilinen şeylerin sürekli tekrarlanması ile kısır döngüye giren içeriklere; farklı yaklaşımlarla yeniden heyecan katılmaya çalışılıyor. Bu tarz siteler ile karşılaştığımda hemen RSS üzerinden takibe alıyorum. İnanın bana, başlıkları bile okumak bazen iyi geliyor. İşte size faydası dokunabileceğini düşündüğüm birkaç site.

1. www.gerekeniyap.com 

İlk tanıştığımda piyasada yeni yer edinen bir sosyal güdüleme sitesi. İnsanları; “kitap oku!, müzik dinle! dışarı çık!” gibi yapılabilecek eylemler konusundan yönlendirici, sosyal etkinlikleri takip etmemizi sağlayacak bir araç kıvamında. Blog üzerinden çeşitli haberleri ve etkinlikleri takip edebilirsiniz ancak mobil platformda bir dergisi var. Aylık bazda çıkardığı bu dergide, her ay bir konuya odaklanıp onun üzerinden yapılacakları size sıralıyor. iOS kullananlar buradan, Android kullananlar buradan ulaşabilir.

Bu arada; Twitter ve Snapchat üzerinden aşırı başarılılar <3

2. www.dunyahalleri.com 

O kadar çok yoğunsunuz ki, dünya da büyük işler yapmak için o kadar çok çabalıyoruz ki; küçük ayrıntıları es geçiyoruz. Bu sitede kuruluş amacında ve kurucusunda “küçük işlerle uğraşmak” olan bir haber platformu ancak sıkıcı şeylerle okuyup zaman kaybetmiyorsunuz. Özellikle her hafta sonu yayınlanan haftalık özetleri, haftanın en karlı işlerinden biri benim için 🙂 Pişman olmayacaksınız, göz atın.

3. www.artfulliving.com.tr

Okuması zor olsa da sizin için kolaylaştırayım: Artful Living. Bu site; sanat, edebiyat ve yaşam hakkında aşırı nitelikli haberler paylaşıyor. Özellikle sanat konusunda aşkı olanlara, güzel bir site. Facebook hesabı üzerinden güncellemelerle bazen sizi sıkabilecek olsa da, etrafında sanat dünyasından azıcık bir şeyler olsun isteyenleri şiddetle buraya davet ediyorum^^  Ayrıca dili de pek fena 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir